Uyarı Bu sitede çerezler en iyi kullanıcı deneyimini sağlamak için kullanılmaktadır. Devam ederseniz, bu siteden çerez almayı kabul ettiğinizi varsayıyoruz.. OK

Botalife

Botalifa Doğal ve Aromatik Ürünler

Botalifa Doğal ve Aromatik Ürünler

2005 yılında bir aile şirketi olarak kurulmuştur. Botalife markası altında 2005'den yılında buharlı distilasyon tesisi ile kekik ,defne,lavanta gibi bitkilerin aromatik yağlarını üretmeye başlayan Botalife 2007'de bünyesine dahil ettiği Soğuk Pres ünitesi ile çörek otu, badem, keten tohumu, hindistan cevizi gibi yağlı tohumlardan sabit yağ üretimine başladı.Kaliteden ödün vermeden kısa süre içinde ürün portföyünü artırarak Botalife markasını tercih edilen ve aranan bir marka haline getirmiştir.
Aromatik yağ sektörünün öncü temsilcisi olan Botalife ABD'den Japonya'ya kadar farklı birçok ülkeye ürünlerini ihrac ediyor. Hem uçucu yağ hem de sabit yağ işleme tesisi ile Türkiye'de bir ilk olmayı başaran firmamız hem yurt içinde hem de yurt dışında müşteri potansiyelini her geçen gün artırmaktadır. Kuruluşundan kısa bir süre sonra ihracata başlayan firmamız şu anda 16 ülkeye ürünlerini ihraç etmektedir.
Ürünlerini en sağlıklı yöntemlerle üreten firmamız en kaliteli hammaddeleri kullanarak, uçucu yağları buhar distilasyonu ile sabit yağları ise soğuk pres yöntemi ile hijyenik koşullarda besin değerleri kaybolmadan üretip filtreleyerek paketlemektedir.